Menu

Zasady pielęgnacju tatuażu


 1. Po wykonaniu zabiegu zostaje nałożony opatrunek (folia), który należy zmieniać na nowy po 4-6godzinach. Przy zmianie folii należy dokładnie umyć tatuaż letnią wodą z płynem do higieny intymnej lub mydłem w płynie, ewentualnie żelem pod prysznic. Umyty tatuaż należy osuszyć przykładając ręczniczki papierowe, następnie posmarować cienką warstwą maści – najlepiej BEPANTHEN lub ALANTAN PLUS(w maści!), po czym założyć nową folię.
 2. W przypadku tatuażu w odcieniach szarości folię stosujemy przez 2 noce i 1dzień po zabiegu, natomiast przy tatuażach kolorowych – 3 noce i 1-2 dni.
 3. Po zaprzestaniu noszenia folii tatuaż należy smarować 4-5 razy dziennie wyżej wymienioną maścią.
 4. Tatuaż musi być zawsze czysty, przed każdym smarowaniem musimy umyć dłonie oraz należy pamiętać, że podczas gojenia nikt nie może dotykać tatuażu.
 5. Do czasu wygojenia tatuażu ( do 2 tygodni) należy unikać:
  • kąpieli w basenach oraz innych akwenach wodnych (np. jeziora itp.),
  • długotrwałego moczenia rany,
  • opalania się (solarium nawet do 30dni) po zagojeniu należy stosować możliwie najwyższe filtry aby zabezpieczyć tatuaż przed promieniami słonecznymi,
  • spożywania alkoholu,
  • ograniczyć wysiłek fizyczny (intensywne treningi podrażniające wytatuowane miejsce).
 6. Podczas gojenia się tatuażu nie wolno go drapać, podrażniać ani uciskać.
 7. Pamiętaj, że tatuaż to rana, więc należy uważać na wszelki brud, aby nie wdała się żadna infekcja.
 8. Poprawki tatuażu wykonywane są za darmo, tylko w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przed upływem miesiąca po wykonaniu tatuażu.

W razie niepewności co do postępowania prosimy o kontakt